menu

Biblioteka Szkolna

2020-04-29 13:48:27 (ost. akt: 2020-05-05 14:21:01)

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/04/orig/biblioteka-zaprasza-30595.jpg


https://m.powiatszczycienski.pl/2020/04/orig/aktualnosci-30583.png https://m.powiatszczycienski.pl/2020/04/orig/konkursy-30587.png

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/04/orig/ciekawostki-30586.png https://m.powiatszczycienski.pl/2020/04/orig/regulaminy-30585.png

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/04/orig/ksiazki-30594.jpg


Warte uwagi strony z darmowymi ebookami i audiobookami dla dzieci i młodzieży.
wolnelektury.pl - znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
vurtualo.pl - platforma publikacji elektronicznych przygotowała dla swoich czytelników niezłą bazę. W zbiorach zarówno Sienkiewicz, jak i Immanuel Kant. Szata graficzna jest na tyle przejrzysta, że wybór odpowiednich ebooków nie będzie stanowił problemu.
www.koobe.pl
www.empik.com
woblink.com
www.swiatksiazki.pl
lektury.gov.pl - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
polona.pl - największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

„Randka w ciemno …z książką”
Po raz drugi w bibliotece szkolnej w dniu 14.02.2020 roku odbyła się akcja promocyjna "Randka w ciemno …z książką” . Kandydatki na randkę były zapakowane w papier, a tytuły pozostały niespodzianką. O wyborze decydowała wielkość lub ciężar książki. Wystarczyło wypożyczyć i odpakować w domu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Organizator: Iwona Grzejka


Konkurs plastyczny „Plakat ciekawej książki ” został rozstrzygnięty.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Gronowski Adam kl. III D
II miejsce: Gerwatowski Dominik kl. III D, Siemieniuk Igor kl. III D, Zyśk Michał kl. II A
III miejsce: Borkowska Julia kl. III D, Sobotka Fabian kl. III D, Zdanowicz Filip kl. III D
Pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Na konkurs wpłynęło 45 prac z klas II i III. Zadaniem uczniów było wypożyczyć książkę, przeczytać i wykonać do niej ilustrację oraz w kilku zdaniach uzasadnić wybór książki, zachęcając innych do jej przeczytania. Uczniowie zostali obdarowani nagrodami książkowymi i dyplomami.
Wystawa prac konkursowych do obejrzenia w bibliotece szkolnej i na tablicy przed biblioteką.
Gratulujemy laureatom konkursu oraz dziękujemy jego wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.
Organizator konkursu : Nauczyciel bibliotekarz: Iwona Grzejka.


Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25 listopada 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zostali zapoznani z historią powstania pluszowego misia poprzez zorganizowanie tematycznej wystawy książek. Podczas przerw dzieci czytały fragmenty książek, których bohaterami byli miś i niedźwiadek: "Miś Uszatek"„ Kubuś Puchatek” „ Dziadek i niedźwiadek . Historia prawdziwa”.
Spotkanie ze sportem
W miesiącu październiku 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o sporcie pt. „Przygoda ze sportem” dla klas V . Zadaniem uczniów było co tydzień odpowiedzieć na serię pytań związanych ze sportem. Uczniowie mogli korzystać z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Największą wiedzą wykazali się następujący uczniowie, którzy zostali obdarowani nagrodami książkowymi i dyplomami w dniu 25.11.2019 r.
I miejsce:
Bałdyga Krzysztof kl. V f
Woźniak Aleks kl. V b
Zajączkowski Antoni kl. V d
II miejsce :
Łęgowski Jan kl. V d
III miejsce :
Wojdowicz Lena kl. V d
Organizator: Iwona Grzejka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019
W poniedziałek 30 września w naszej bibliotece odbył się Dzień Głośnego Czytania. W czasie przerw uczeń klasy V d Antoni Zajączkowski czytał fragmenty J.K. Rowling-Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Uczniowie chętnie słuchali powieści fantastycznej.
Organizator: Iwona Grzejka

Rok szkolny 2018/2019
„Randka w ciemno …z książką”
W dniu 14 lutego 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyła się akcja promocyjna "Randka w ciemno …z książką”. Kandydatki na randkę były zapakowane w szary papier, a tytuły pozostały niespodzianką. O wyborze decydowała wielkość lub ciężar książki. Wystarczyło wypożyczyć i odpakować w domu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Organizator: Iwona Grzejka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku do akcji przyłączyła się biblioteka wraz ze świetlicą szkolną Szkoły Podstawowej nr 3 . 28 września w świetlicy szkolnej świętowano DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Przed wysłuchaniem tekstu dzieci otrzymały krótką informację dotyczącą zalet czytania. Uczniowie klasy IV Krzysiu, Łukasz i Karol przeczytali młodszym kolegom „Szewczyka Dratewkę”. Głośna interpretacja spotkała się z dużym uznaniem uczniów klasy 1i 2. Z uwagą słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, z zaciekawieniem przyglądali się ilustracjom pokazywanym w trakcie czytania. Po wysłuchaniu utworu (tekstu) uczniowie wykonali prace plastyczne.
Organizator: Iwona Grzejka, Jolanta WróbelKonkursy organizowane w ramach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

* Regulamin konkursu plastycznego Marszałek Józef Piłsudski
* Konkurs wierszy patriotycznych

  • Dzwonki
  • Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Certyfikat - Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka