Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

2021-04-07 17:54:00 (ost. akt: 2021-11-11 10:42:36)

W marcu 2021 roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej sieci SZKÓŁ ODPOWIEDZIALNYCH CYFROWO czyli SOC.

Jest to innowacyjny projekt edukacyjny. Szkoła odpowiedzialna cyfrowo to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

* Plakat - problemowe używanie smartfonów

* Poniżej zamieszamy link do publikacji o zdalnej edukacji w czasie pandemii COVID. Można w niej znaleźć cenne porady dotyczące wspierania relacji oraz odpowiedniego korzystania z urządzeń ekranowych

* Edukacja zdalna: co stało się z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami?

* Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - autorski program Fundacji Dbam o Mój Zasięg

* Zapraszamy 22 września na otwarte szkolenie dla uczniów i rodziców
Młodzież w świecie gier cyfrowych

* Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Wysyłaj kartki do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących.
Każdej edycji kampanii towarzyszy specjalna limitowana wersja kartek świątecznych, autorstwa wspaniałej rysowniczki Joanny Kurowskiej.

* IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ - Regulamin

* Serdecznie zapraszam na bezpłatne Webinary dla rodziców - działania realizowane są w ramach kampanii społecznej pt. Dobrze, że jesteś
Terminarz spotkań edukacyjnych