menu

Program „Poznaj Polskę”

2023-10-19 15:07:36 (ost. akt: 2023-10-30 20:04:20)

https://m.powiatszczycienski.pl/2023/10/orig/plakatpoznajpolske-67373.png
Wycieczka do Olszyna

W ramach programu ministerialnego "Poznaj Polskę" – 17 października 2023 r. odbyła się wycieczka klas I – III do Olsztyna. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klasy II B i III C oraz 2 uczennice z klasy I. Od pierwszych chwil towarzyszyła nam opieka przewodnika, który podczas podróży do Olsztyna w interesujący sposób opowiadał o Warmii i Mazurach. Zaraz po przyjeździe przeszliśmy spacerkiem z przewodnikiem w przebraniu za Mikołaja Kopernika, spod Bazyliki świętego Jakuba Apostoła na Stare Miasto, gdzie przewodnik przybliżył historię Zamku Warmińskiego, Wysokiej Bramy, Parku Podzamcze, a przy pomniku Mikołaja Kopernika zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Następnie przejechaliśmy do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans o układzie słonecznym i Wszechświecie. Potem udaliśmy się do Sali Zabaw Warmiolandia, gdzie włożyliśmy dużo wysiłku fizycznego w zabawy integracyjne. Po skończonych zabawach z apetytem zjedliśmy obiad w postaci zestawu z McDonald. Na koniec odwiedziliśmy Papugarnie i wzbogaciliśmy wiedzę na temat papug. Wspaniale się przy tym bawiliśmy. Był to czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami, a jednocześnie ciekawa lekcja. Szczęśliwi wróciliśmy na boisko szkolne, gdzie czekali na nas rodzice.
Wychowawczynie: Barbara Cimoszyńska, Wiesława Kosińska


Wycieczka do Warszawy – stolicy Polski


W dniu 9 października uczniowie klas VII B I VII D wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Dzięki tej wizycie poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat powstania, jego oddziaływania na losy Warszawy i całego państwa. Poznaliśmy historie powstańców, na własne oczy zobaczyliśmy jak zniszczona była nasza stolica. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Iluzji na Starym Mieście. Była to dla nas interaktywno - edukacyjna rozrywka. Mogliśmy podziwiać takie atrakcje jak: zakręcony vortex, pokoje luster, komnata cieni i wiele innych zaskakujących iluzji. Po zwiedzeniu muzeum, podziwialiśmy warszawską Starówkę.
Iwona MackiewiczWycieczka do Torunia - miasta piernika

W ramach ministerialnego programu "Poznaj Polskę", 12 października 2023 roku odbyła się wycieczka uczniów z klas 5 i 6 do Torunia. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klasy 5a, 5c i 6c.
Wczesnym rankiem pod kierunkiem przewodnika ruszyliśmy autokarem w stronę przygody do Torunia. Podczas podróży przewodnik - pan Janusz, przybliżył nam historię regionu i miasta. Był konkurs wiedzy z nagrodami i wiele emocji, które narastały wraz z upływem czasu... Pierwszym punktem naszej podróży była wizyta w Centrum nowoczesności - "Młyn Wiedzy", w którym w niezwykle aktywny i kreatywny sposób, odwiedzając sześć poziomów budowli, pogłębialiśmy swoją wiedzę. Z fascynacją odkrywaliśmy świat nauki i przyrody, doskonale się przy tym bawiąc. Następnie spacerując po toruńskiej Starówce, w towarzystwie sympatycznej pani przewodnik poznaliśmy dawne obyczaje i legendy związane z tym wielowiekowym miastem.
W roku Mikołaja Kopernika nietaktem byłoby być w Toruniu i nie odwiedzić miejsca, w którym mieszkał ten wielki uczony, więc uwieczniliśmy tą chwilę wspólnym zdjęciem. Znalazł się też czas na pamiątki i obiad w pięknej scenerii starych kamienic.
Na koniec naszej przygody zostawiliśmy wizytę w manufakturze pierników, gdzie uzyskaliśmy certyfikaty rzemieślników wypiekania pierników, czynnie uczestnicząc w warsztatach. Był to czas integracji uczestników wycieczki i ciekawa żywa lekcja historii. Szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Renata Domżała  • Dzwonki
  • Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Certyfikat - Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka