2018-11-04 12:20:51 (ost. akt: 2018-11-04 12:24:38)

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych. W klasach I-VIII w trakcie lekcji poprzedzających obchody święta nauczyciele rozmawiali z uczniami o skutecznych sposobach nauki języków obcych oraz wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków?” Z okazji Europejskiego Dnia Języków 26 września uczniowie klas I-VIII pojawili się w szkole ubrani w kolorach flag państw europejskich. Pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowali również prace projektowe – prezentację wybranego państwa europejskiego w języku obcym lub słowniki wielojęzyczne. Przygotowane prace prezentowane były w klasach, a następnie wyeksponowane w całej szkole. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie na plakat promujący naukę języków obcych. Życzymy wielu sukcesów w nauce języków obcych i zapraszamy za rok!