menu

Spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Urszulą Laską

2018-10-27 20:26:40 (ost. akt: 2020-04-06 09:13:52)

18 października 2018 r. gościem biblioteki szkolnej była Małgorzata Urszula Laska - autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Jej książki są niezwykłe, łączą w sobie elementy literatury popularno - naukowej i beletrystyki. Pani Małgorzata porusza w nich często tematykę empatii i wrażliwości na los zwierząt, szczególnie bezdomnych, chorych i gatunków zagrożonych wyginięciem. Pisarka z ogromnym szacunkiem, w piękny i ciepły sposób opowiada o zagrożonych gatunkach zwierząt oraz potrzebie wzajemnego zrozumienia i pomocy.
Pani Małgorzata urodziła się na Kurpiach, obecnie mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem, zadebiutowała książką dla dzieci pt. „Pan Dreptusiński”. Kolejne jej książki to "Tajemnica żabiej wyspy", "Notros", a dla starszych czytelników „Dziewcak”, „Łatwo nie będzie”.
Pisarka odwiedziła obydwa budynki naszej szkoły. Najpierw pani Małgorzata spotkała się z uczniami klasy V A w czytelni biblioteki szkolnej. Oprócz ciekawych opowieści na temat powstawania książek, dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów tekstu i kilku wierszy w wykonaniu autorki oraz obejrzeć wykonane przez nią ilustracje. W wydarzeniu, które odbyło się w drugim budynku, uczniowie klas VII zgromadzeni w auli szkolnej, oprócz zapoznania z twórczością pisarki, mieli możliwość zgłębienia tajników zawodu pisarza oraz etapów powstawania i edycji książki. Dużą atrakcją był kurpiowski strój, w który ubrana była pani Małgorzata. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik mógł zakupić książkę ze specjalną imienną dedykacją i autografem oraz zrobić pamiątkową fotografię.


  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek