menu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

2018-09-26 17:45:57 (ost. akt: 2020-04-06 08:10:50)

17 - 18 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Inicjatywa ta miała na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość, wiarę we własne możliwości, zachęcić do działania. W ramach akcji wykonaliśmy gazetki ścienne przybliżające historię święta oraz cytaty motywujące. Obejrzeliśmy film "The dot" ukazujący historię małej Vasthi, która uwierzyła w swoje możliwości. Uczyliśmy się piosenki pt. "Kropka" napisanej przez Jolantę Okuniewską i Beatę Skrzypec.

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować.

W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.
Kolorową kropkę w ramki oprawiła.
Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie.

Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.

W tych dniach na korytarzach królowały kropki - duże, małe, kolorowe. W kropki były stroje, dodatki, a nawet kolorowe piegi na policzkach. Na godzinach wychowawczych rozmawialiśmy o swoich talentach. Ożywialiśmy trójkolorowe kolorowanki za pomocą aplikacji Quiver, tworzyliśmy w edytorze graficznym "Świat kółek", kolorowaliśmy i tworzyliśmy własne obrazy, gdzie motywem przewodnim była kropka. Rozszyfrowywaliśmy i kodowaliśmy cytaty motywujące za pomocą alfabetu Braille'a. Dzięki temu uzmysłowiliśmy sobie, jak wielką moc ma kropka w alfabecie dla niewidomych. Tworzyliśmy flipczery na temat rozpoznawania emocji. Za pomocą aplikacji komputerowej tworzyliśmy w kształcie kropki napisy "Dzień Kropki 2018". Na przerwach graliśmy w "Integracyjną kropkę" promując sport i ruch na świeżym powietrzu. Na zajęciach artystycznych przygotowaliśmy poster dotyczący historii Vasthi i jej kropki rozbudzając talent i chęci do współpracy. Zapoczątkowaliśmy również pisanie historii pt. "Otchłań kropki", którą pisali uczniowie klas VII. Dalsze losy kropki będą opowiadane słowem pisanym przez uczniów innych szkół szczycieńskich, pracowników Urzędu Miasta i Burmistrz Miasta Szczytno p. Danutę Górską w ramach integracji nad wspólnym celem. Naszą działalność w tych dniach uwieczniliśmy w multimedialnej książce pt. "Dzień Kropki 2018" utworzonej w programie StoryJumper. Zapraszamy do odwiedzenia strony

Znajdź nasze przedsięwzięcie na tronie 53,54

Nasza kreatywność nie znała granic. Doskonale bawiliśmy się i uwierzyliśmy w swoje możliwości. W czasie całej naszej akcji przyświecały nam słowa Pablo Piccaso "Kreatywność, sztuka i tak zwany przebłysk geniuszu, mają tylko jednego ojca. Praktykę."
Do zobaczenia za rok i kropka

Społeczność szkolna SP nr 3
  • Dzwonki
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
  • Certyfikat Codeweek