Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

2018-04-29 11:08:10 (ost. akt: 2020-04-06 09:21:57)

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I B z opiekunem Lidią Bryk i uczniowie klasy III C z opiekunem Agnieszką Czerniawską. Uczniowie klas I – III wzięli udział w lekcji historii, która przypomniała im to ważne wydarzenie, jakim było uchwalenie w dniu 3 maja 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie postępowej, jak na owe czasy, konstytucji, zwanej Konstytucją Trzeciego Maja. Przetrwała ona w tradycji jako uhonorowanie starań państw polskich o uratowanie Ojczyzny. Przez wieki Trzeci Maja był symbolem światłego patriotyzmu i testamentem konającej Ojczyzny. To spotkanie miało za zadanie zachęcić uczniów do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka, bo przecież naród, który nie zna swojej przyszłości, ginie i nie buduje przyszłości.