Partnerzy z Jeny z wizytą w naszej szkole

2016-06-03 18:09:47 (ost. akt: 2016-06-03 18:14:32)

W dniach od 9 do 13 maja br. gościliśmy ponownie w naszej szkole przyjaciół z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech, w Jenie. Tym razem przyjechało dziesięcioro dzieci i dwóch opiekunów. Tak jak poprzednim razem uczniowie nasi zaprosili swoich niemieckich kolegów i koleżanki do swoich domów i rodzin, gdzie wszyscy wspólnie spędzali popołudnia. W godzinach od 9.00 do 15.00 zarówno dzieci jak i opiekunowie brali udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli. Pierwszego dnia goście zostali powitani w naszej szkole przez p. dyrektor Grażynę Wronę - Janowską uroczystą herbatą, następnie uczestniczyli w zajęciach mających na celu przełamanie pierwszych lodów i wzajemne poznanie się. Chórek z klasy 4 d zachęcił naszych przyjaciół do nauki popularnych piosenek. Po południu wszyscy wzięli udział w spotkaniu z p. Hubertem Jasionowskim – miejscowym fotografem z niemieckimi korzeniami, który dzięki swoim zdjęciom mógł opowiedzieć o pięknie i niepowtarzalnym uroku Mazur. W środę 11 maja nasi goście wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Szczytnie. Następnie doskonalili swoje umiejętności plastyczno-techniczne wykonując ciekawe prace przestrzenne. Popołudniowe godziny przeznaczyliśmy na naukę tańca wraz z kółkiem tanecznym przy naszej szkole oraz na spacer po wiosennym Szczytnie. Czwartek przywitał nas piękną pogodą i zapachem chleba w piekarni „Rogalik „ Dzięki uprzejmości kierownictwa piekarni wzięliśmy udział w warsztatach pt. „ Jak powstaje chleb?” Nasi uczniowie wraz z gośćmi mogli prześledzić prawie cały proces produkcyjny chleba, począwszy od mieszania składników aż po wyjęcie gorących bochenków z pieca. Co więcej, dzieci mogły własnoręcznie wykonać bułeczki, które następnie upieczono dla nas. Dziękujemy za te niezapomniane chwile! Kolejnym punktem programu była wizyta w Nadleśnictwie Szczytno. Mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawej prelekcji na temat fauny i flory mazurskich lasów. Wielu wrażeń dostarczyło nam również zwiedzanie izby przyrodniczej. Po południu bawiliśmy się świetnie w Lipniku, były oczywiście kiełbaski, zawody sportowe, spacery i śpiewy przy ognisku. Po powrocie do szkoły pożegnaliśmy wraz z dyrekcją naszych gości, przekazaliśmy drobne upominku ufundowane przez Urząd Miasta i życzyliśmy sobie nawzajem kolejnych tak udanych spotkań.