Europejski Dzień Języków Obych

2024-10-13 21:26:09 (ost. akt: 2024-10-13 21:30:10)

Europejski Dzień Języków Obcych to coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych.

Co z tej okazji zrobiliśmy w tym roku? Jak zwykle – bardzo wiele, aby wspólnie świętować różnorodność językową.
Uczniowie klas młodszych przygotowali prace plastyczne związane z nauką języka angielskiego. Czwartoklasiści podjęli wyzwanie takiego przedstawienia wybranego słowa w języku angielskim, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem tego słowa z dużym zaangażowaniem rysując kaligramy. Przy okazji poznali kreatywne i niebanalne sposoby nauki nowego słownictwa. Zdobytą poprzez zabawę wiedzę wykorzystają nie tylko do nauki języków obcych, ale również na innych przedmiotach.

• Certyfikat uczestnictwa
  • Dobre miejsce dla człowieka