2024-10-04 13:52:28 (ost. akt: 2024-10-04 14:12:21)

3 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z p. Witoldem Olbrysiem, pisarzem, regionalistą, kolekcjonerem, pasjonatem historii szczególnie naszego regionu, nauczycielem oraz miłośnikiem i odkrywcą lokalnej historii powiatu Szczycieńskiego.

Przy okazji spotkania miała miejsce promocja książki pana Witolda Olbrysia pt. „Dawne Szczytno w stu ilustrowanych opowieściach”. To wyjątkowa pozycja, która zawiera historie, które dotąd nie były publikowane. Książka zawiera ok.130 ilustracji, zdjęć i pocztówek, które pochodzą ze zbiorów autora, a każda ilustracja to osobna opowieść. Autor bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji i pracy nad książką oraz przedstawiał niektóre historie zawarte w niej przeplatając je ciekawostkami z historii naszego miasta. zgromadzeni w auli uczniowie klas 8 z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchali prelekcji pana Witolda. Zadawali pytania na które autor wyczerpująco odpowiadał. Obiecał również, że w przyszłości chętnie odwiedzi naszą szkołę z nowymi opowieściami o historii naszego Szczytna i okolic.
Iwona Grzejka, Jolanta Dobkowska

• Certyfikat uczestnictwa