Konkurs na najciekawszą recenzję książki

2024-06-18 17:09:34 (ost. akt: 2024-06-18 17:22:37)

W naszej szkole na przełomie maja i czerwca został zorganizowany konkurs na najciekawszą recenzję książki oryginalnie wydanej po angielsku. Była to okazja do lepszego poznania kultury angielskiej, amerykańskiej i nie tylko.

I miejsce zajęła Nadia Tomaszczyk (8a), II miejsce – Natalia Baranowska (8a), a III miejsce powędrowało do Michała Bojko (8a). Nagrody w postaci fiszek z j.angielskiego ufundowała Rada Rodziców, co szczególnie doceniamy i za co dziękujemy. Poniżej publikujemy fragment zwycięskiej recenzji „Baśnioboru” Brandona Mulla napisanej przez Nadię Tomaszczyk:

Książka porusza wiele uniwersalnych, aczkolwiek ważnych tematów, między innymi odpowiedzialności, odwagi, zaufania, współpracy czy konsekwencji nieprzemyślanych działań. Budowanie się relacji między głównymi bohaterami jest nieodstępnym elementem historii.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy Autorom zwycięskich prac.
Tekst: Barbara Truchan