menu

Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka

2024-06-17 16:39:00 (ost. akt: 2024-06-24 15:37:06)

Za nami realizacja całorocznego ogólnopolskiego programu Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka, promującego czytanie oraz aktywność i wizerunek bibliotek. Szczegóły oraz fotorelacje z działań

wakelet.com
W ramach programu biblioteka szkolna w budynku nr 1, realizowała działania:
1. Klub Pożeraczy Książek –akcja czytelnicza w której uczniowie mieli za zadanie przeczytać pięć książek i zrealizować wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Najlepsi „pożeracze książek” zostali nagrodzeni.
2. Bookflix -Prezentujemy książki polecane przez uczniów. Działanie polegało na stworzeniu w bibliotece ekspozycji książek oraz przeprowadzeniu akcji, dzięki której to uczniowie będą rekomendować sobie książki, decydując o tym, co pojawi się na ekspozycji. Stworzone przez uczniów prace, plakaty z okładkami polecanych książek, zostały wyeksponowane na tablicy bibliotecznej.
3. W bibliotece damy ci spokój to trzecia zrealizowana propozycja działania w ramach ogólnopolskiego programu. Polegała na przedstawieniu biblioteki uczniom jako bezpiecznego miejsca, azylu od nadmiaru bodźców, gwaru i stresu. Miejsca, w którym mogą się wyciszyć i odpocząć psychicznie. W koncepcję tę doskonale wpisuje się realizowana w naszej bibliotece "Zmysłoczuła przerwa"-czyli przerwa dla uczniów chcących się wyciszyć, odpocząć. Przerwa z muzyką relaksacyjną, mikro-światłem wyświetlanym z użyciem projektorów, w tym astronauty, symulującego kolorową mgławicę, gwiaździste niebo, migoczące gwiazdy a w tle unoszący się zapach ciasteczek waniliowych. Dodatkową ofertą dla uczniów jest kącik „Gry bez prądu w bibliotece” –czyli kącik z grami planszowymi oraz kartami pracy dla uczniów, którzy chcą poćwiczyć logiczne myślenie, koncentrację.
4. Ogólnopolskie Wybory Książek były ostatnim działaniem w ramach programu. Wybory zorganizowane zostały w maju. Podczas ich trwania uczniowie z klas 1-8, na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania, wpisywali trzy najciekawsze ich zdaniem tytuły książek. Wypełnione karty do głosowania wrzucali do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. W głosowaniu wzięło udział ponad 300 uczniów. Wybrane tytuły książek uzupełnią listę zakupów w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!


  • Dzwonki
  • Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Certyfikat - Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka