menu

Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

2024-06-14 14:13:47 (ost. akt: 2024-06-24 15:37:53)

W maju biblioteka szkolna w budynku nr 1 przyłączyła się do Ogólnopolskich Wyborów Książek 2024, których organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole pod szyldem Fundacji dla Bibliotek.

W szkole rozwieszone zostały plakaty informujące o akcji. Poprosiliśmy także nauczycieli o wsparcie w zachęceniu uczniów do głosowania. Celem działania było poznanie faktycznych preferencji czytelniczych młodzieży, jaki i zebranie materiału pomocnego podczas zakupów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głosowanie odbywało się w bibliotece szkolnej w budynku nr 1 w której znajdowała się specjalnie przygotowana urna wyborcza. Podczas wyborów uczniowie wypełniali karty wyborcze na których wypisywali tytuły najciekawszych ich zdaniem książek. Z uwagi na to, że nasza szkoła mieści się w dwóch budynkach urna wyborcza powędrowała również do budynku nr 2,do uczniów klas 5-8 gdzie akcję nadzorowały pani Renata Domżała i pani Iwona Mackiewicz, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.
W głosowaniu wzięło udział ponad 300 uczniów. Bardzo też się cieszymy z udziału w głosowaniu naszych najmłodszych czytelników klas 1. Za zmotywowanie uczniów do głosowania dziękujemy wychowawcom klas. Wybrane tytuły książek zostaną uwzględnione na liście zakupów w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Fotorelacja z akcji
wakelet.com
  • Dzwonki
  • Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Certyfikat - Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka