Łowcy zawodów

2024-06-14 11:55:32 (ost. akt: 2024-06-14 12:53:59)

W ramach zajęć doradztwa zawodowego w piątek 7 czerwca klasa 8a wzięła udział w grze terenowej " Łowcy zawodów". Celem gry było poznanie zawodów wykonywanych w najbliższym otoczeniu 2 budynku Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie mieli samodzielnie zdobyć informacje przeprowadzając rozmowy i zasięgając informacji w różnych instytucjach i firmach oraz obserwując otoczenie.

Mieli na to określony czas i ograniczony zasięg-okolica Placu Juranda. W swoich poszukiwaniach odwiedzili siedzibę banku , Urząd Miejski,muzeum, Straż Miejską i Sąd Rejonowy.Wyniki ich poczynań były imponujące. Jedna z 4 grup "złowiła" aż 50 zawodów. Myślę że ta forma poznawania rynku pracy wywołuje duże zaangażowanie i jest dla młodzieży atrakcyjna.
[right] Nauczyciel doradztwa zawodowego w SP3
Małgorzata Kosakowska[right]