Wiosenne sadzenie kwiatów

2024-04-23 15:43:57 (ost. akt: 2024-04-23 15:52:33)

Nadeszła wiosna. To szczególny czas, gdy rośliny budzą się do życia, na drzewach można ujrzeć pąki, a wokół pięknie zieleni się trawa. To również czas sadzenia kwiatów i innych roślin.

Tradycją w naszej szkole stało się, że uczniowie klas drugich w miesiącu kwietniu, zakładają rabaty kwiatowe. Wybór trafił na bratki. Pomysł bardzo spodobał się uczniom. Z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem, pod okiem wychowawczyń, sadzili swoje roślinki do wcześniej przygotowanego gruntu przed szkołą. Mali ogrodnicy stworzyli wielobarwne kompozycje. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć podczas których, poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.Uczniowie nauczyli się współpracy i zobowiązali się do codziennej pielęgnacji rabat. Drugoklasiści odkryli potrzebę dbania o przyrodę i najbliższe środowisko. Dzieci pożytecznie i miło spędziły czas na świeżym powietrzu.
Wychowawcy:

IIa – Dorota Żebrowska IIb – Barbara Cimoszyńska IIc – Ewa Szpak