menu

Już wiosna…

2024-03-29 07:39:42 (ost. akt: 2024-04-03 15:46:31)

Do budynku nr 1 Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie w czwartek 21.03.2024 roku zawitała wiosna. Uczniowie klas I – IV i klasy V a postanowili powitać tę piękną porę roku w radosny sposób. Uczniów zgromadzonych w sali gimnastycznej w wiosenny nastrój wprowadziły utwory wokalne: „Różowa piosenka” w wykonaniu Marceliny Majdeckiej z klasy I b oraz piosenka „Zagram dzieciom” wykonana przez Zespół Wokalny pod kierunkiem pani Beaty Boczar.

Po tym pięknym powitaniu uczniowie klas I – III prezentowali przygotowane wcześniej stroje Pani Wiosny. W prace nad strojami zaangażowani byli wszyscy uczniowie w klasie. Wiosny były bardzo oryginalne i piękne. Według jury najpiękniejszą postać Pani Wiosny przygotowali uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani Agnieszki Czerniawskiej. W nagrodę dzieci otrzymały piniatę pełną słodyczy.

Następnym elementem wiosennego spotkania była prezentacja piosenek o wiośnie. Uczniowie klas I – III bardzo się starali i wszyscy pięknie zaśpiewali przygotowane utwory. Najciekawsze wykonania zostały wyróżnione. Nagrody w postaci piniat ze słodyczami otrzymali uczniowie klasy I b pod kierunkiem pani Beaty Boczar, którzy wykonali piosenkę pt. „ Maszeruje wiosna” oraz uczniowie klasy III c pod kierunkiem pani Wiesławy Kosińskiej za wykonanie piosenki „Wiosna, wiosenka”. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy – podziękowania za wkład pracy w przygotowania do konkursów.

Po zmaganiach najmłodszych uczniów nadszedł czas na pokazy uczniów klas starszych. Klasy IV i klasa V a prezentowały samodzielnie wykonane plakaty i hasła o tematyce wiosennej. Wszystkie prace były ciekawe i atrakcyjne, ale jury nagrodę przyznało uczniom klasy IV d z wychowawcą panią Agnieszką Świderską. Wyróżniona klasa otrzymała voucher na pizzę, ufundowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy – podziękowania za udział w konkursach.

Dodatkowo radosny nastrój tego dnia podkreślały „Szalone fryzury”, które uczniowie prezentowali na swoich głowach.

Po zakończeniu wspólnych zmagań uczniowie w wiosennych nastrojach, obdarowani słodyczami od Samorządu Uczniowskiego wrócili do klas. Wydarzenie prowadziła i nad całością czuwała pani Agnieszka Świderska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie oraz Samorząd Uczniowski.
Pokazy oceniało jury w składzie: pani Magdalena Kiepurska – Letkiewicz, pan Aleksander Staniek i pani Grażyna Pogorzelska. Dekoracje sali wykonała pani Dagmara Żebrowska, zdjęcia: pan Ziemowit Ziemba. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie.
Tekst: Ewa Purzycka  • Dzwonki
  • Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Certyfikat - Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka