menu

Powitanie wiosny

2024-03-25 20:06:58 (ost. akt: 2024-04-18 21:38:19)

W czwartek 21.03.2024 roku w budynku nr 2 Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie uczniowie klas V b, c, d oraz klas VI, VII i VIII „z przytupem” powitali wiosnę. Młodzież tłumnie zgromadziła się w szkolnej auli i wzięła udział w konkursach przygotowanych przez Zespół Wychowawczy Szkoły.

W tym dniu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności z różnych dziedzin w konkursie „Mam talent”. Pokazy były różnorodne i bardzo atrakcyjne. Publiczność podziwiała układy taneczne, utwory wokalne oraz instrumentalne, układy karate, występ komediowy, prace plastyczne, a nawet umiejętność rozpoznawania ras psów. Największym talentem okazał się Piotr Cieślak z klasy VII b, który wykonał na trąbce standardy muzyki jazzowej. Niemniejszym talentem wykazała się grupa uczniów z klasy V b, która zajęła II miejsce. Uczniowie wraz z wychowawcą panem Piotrem Zembrzuskim zaprezentowali spektakularny pokaz karate, a oprócz tego zachęcili całą publiczność i jury do wspólnego wykonania kilku elementów treningu karate. Kolejnym wyróżnionym talentem był duet z klasy V d w składzie Tymon Sierak i Piotr Eustrat, którzy III miejsce wywalczyli, wykonując utwór muzyczny na akordeonie guzikowym i perkusji. Publiczność także miała możliwość wybrać swojego faworyta. Okazał się nim nagrodzony wcześniej Piotr Cieślak z klasy VII b. Wyróżnieni uczniowie w nagrodę otrzymali vouchery do zrealizowania w Empiku-u, które ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.
W drugiej części szkolnego powitania wiosny młodzież szkolna mogła zaprezentować się w „Wiosennym pokazie mody”. Przy dźwiękach skocznej muzyki uczniowie poszczególnych klas pokazali się w wiosennych przebraniach. Tu liczyła się pomysłowość, oryginalność i zaangażowanie. Jurorom najbardziej spodobała się parada przygotowana przez uczniów klasy V d wraz z wychowawcą panią Bogusławą Więcek. Nagrodzona klasa otrzymała voucher na pizzę o wartości 450 złotych, ufundowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Podczas trwania całego wydarzenia uczestnikom umilał czas pan Cezary Miszczuk, śpiewając znane przeboje muzyki rozrywkowej. W ten radosny sposób uczniowie powitali wiosnę i ze słodkościami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski udali się na czekające ich tego dnia ciekawe lekcje. Całość przygotował i koordynował Zespół Wychowawczy Szkoły przy współpracy: pana Cezarego Miszczuka, pana Piotra Zembrzuskiego, pani Renaty Domżały, pani Małgorzaty Kosakowskiej oraz uczennic z Samorządu Uczniowskiego: Antoniny Żebrowskiej, Magdaleny Zbyczyńskiej, Alicji Rekosz, Melanii Brzózy,
Natalii Nowickiej, a także ucznia klasy VII d Filipa Zdanowicza. Zdjęcia i fotorelację wykonał ks. Krzysztof Wołoszyn. Wydarzenie prowadziła i nad całością czuwała pani Lidia Tokarska.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie.
Ewa Purzycka

  • Dzwonki
  • Certyfikat - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Certyfikat - Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
  • Certyfikat uznania
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka