2024-03-11 21:27:52 (ost. akt: 2024-03-11 21:56:40)

W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w organizację lokalnych inicjatyw:
* jesteśmy na mapie inicjatyw;
* zorganizowaliśmy szkolny test na temat wirtualnego bezpieczeństwa dla uczniów i nauczycieli;
* braliśmy udział w lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI;
* zorganizowaliśmy szkolny konkurs "Bezpieczeństwo w sieci Internet - działajmy razem";
* wykonaliśmy gazetkę "Zasady bezpieczeństwa w sieci Internet";
* zachęciliśmy rodziców i nauczycieli do oglądania webinarów w celu poszerzenia swojej wiedzy w zakresie profilaktyki zagrożeń.