Europejski Konkurs Statystyczny

2024-03-01 14:52:46 (ost. akt: 2024-03-01 15:23:28)

Nasi uczniowie Kacper Lubowiecki, Kacper Kowalczyk i Piotr Cieślak zakwalifikowali się do drugiego etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Opiekunem zespołu jest Bogusława Więcek - nauczyciel matematyki.

Europejski Konkurs Statystyczny (European Statistics Competition) jest wydarzeniem organizowanym przez Eurostat we współpracy z urzędami statystycznymi państw członkowskich Unii Europejskiej. Część krajowa w Polsce organizowana jest przez Główny Urząd Statystyczny. Celem konkursu jest promowanie edukacji statystycznej oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat roli danych i statystyki w podejmowaniu decyzji. Konkurs składa się z części krajowej (dwa etapy) i części europejskiej.
Życzymy dalszych sukcesów :)