Program edukacyjny "Energia Odnawialna"

2024-02-06 14:35:59 (ost. akt: 2024-02-06 14:38:16)

Dzieci są ciekawskie. Ich dociekliwość zazwyczaj wykracza poza "wyuczone" schematy. Czym jest energia odnawialna, jak ją pozyskać? Czy samochód może być napędzany słońcem? Jak schwytać energię wiatru? Co to są odnawialne źródła energii i dlaczego są tak ważne? Trudno tłumaczyć dzieciom skomplikowane rzeczy: fotowoltaika, turbiny wiatrowe, energia słoneczna.

W poniedziałek 5 lutego uczniowie klas 1-3 z ogromnym przejęciem i zainteresowaniem uczestniczyli w programie edukacyjnym „Energia Odnawialna”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Agencję Szkolno - Przedszkolną LUPUS. Uczniowie poprzez doświadczenia, metody aktywizujące i działania praktyczne mogły dowiedzieć się, na czym polega oszczędzanie oraz gromadzenie energii i w jaki sposób pomaga to naszej planecie. Zabawy badawcze utwierdziły naszą wiedzę: przyszłość Ziemi leży w naszych rękach.