2024-01-19 12:09:51 (ost. akt: 2024-01-19 12:27:51)

W dniach 8-11 stycznia w naszej bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z zasadami postępowania dobrego czytelnika, regulaminem wypożyczania książek oraz wysłuchali książki „Wypożyczalnia skrzydeł” Opowieść o magii czytania” Iwony Płachty-Pietrzak. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali karty biblioteczne i zakładki do książek. Każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Wyprawki zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.