Warsztaty z pisarzem Markiem Samselskim

2023-11-27 11:56:48 (ost. akt: 2023-11-29 10:14:57)

W dn 07.11. 23 r. klasa 3 b uczestniczyła w warsztatach, zorganizowanych przez bibliotekę miejską w Szczytnie, dotyczących bajkopisarstwa, prowadzonych przez poetę, pisarza, autora wielu książek dla dzieci, Pana Marka Samselskiego.

Podczas spotkania, na wstępie, uczniowie rozwiązywali rebusy i łamigłówki. Następnie, pod okiem pisarza, dzieci stworzyły bajkę, której tematem przewodnim było rodzeństwo o zróżnicowanych zainteresowaniach. Po wielu perypetiach Ania, siostra Bartka, podczas wizyty w bibliotece, otrzymuje od skrzata książkę pt ,,W labiryncie wyobraźni,, , i po powrocie do domu, wraz z bratem, stają się bohaterami wypożyczonej bajki.,,W labiryncie wyobraźni, oraz inne pozycje będzie można przeczytać w zbiorze bajek, który zostanie wydany najpewniej w przyszłym Roku. Serdecznie zapraszamy do tej lektury.