Lekcja o Funduszach Europejskich

2023-11-27 11:52:29 (ost. akt: 2023-11-27 11:56:46)

Nasza szkoła zakwalifikowała się do akcji edukacyjnej dla uczniów „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII", której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do projektu mogły przystąpić szkoły podstawowe z sześciu województw Polski, w tym warmińsko -mazurskiego.

Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie, w ramach lekcji wos-u i etyki, dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.