„Mam prawo do prawa”

2023-11-22 19:12:24 (ost. akt: 2023-12-06 21:31:54)

Dnia 20 listopada 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie Zespół Wychowawczy Szkoły zorganizował i przeprowadził konkurs dla uczniów klas VI pt. „Mam prawo do prawa”. Celem konkursu było podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie praw oraz obowiązków dzieci.

Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach: rozwiązywali hasła krzyżówki, dopasowywali nazwy praw do ich znaczeń i układali zdania dotyczące tematyki konkursu. Dodatkowe punkty uzyskiwali za prezentację przygotowanego wcześniej hasła o prawach dzieci. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą oraz znajomością swoich praw i obowiązków. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie klasy VI c, a następnymi w kolejności byli uczniowie klas: VI a, VI d i VI b. Zwycięska drużyna zdobyła voucher do pizzerii Da Grasso, a wszyscy reprezentanci klas otrzymali słodkie upominki w postaci tabliczek czekolady. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.
Dziękujemy uczniom klas VI i ich wychowawcom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania do konkursu, a zwycięzcom – gratulujemy.
Zespół Wychowawczy Szkoły