Warsztaty edukacyjno - profilaktyczne "Z komunikacją miejską na Ty"

2023-11-12 19:13:19 (ost. akt: 2023-11-12 19:21:16)

3 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach w ramach II edycji kampanii edukacyjnej „Z komunikacją miejską na Ty" pod patronatem Burmistrza Miasta Szczytno Pana Krzysztofa Mańkowskiego.

Spotkanie poprowadził prezes Zarządu Komunikacji Miejskiej - Karol Włodkowski. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach zadając pytania, a także wykazywali się dużą wiedzą z zakresu prawidłowego korzystania ze środków publicznych. Na koniec spotkania odbyły krótką podróż ulicami miasta autobusem elektrycznym.
W czasie przejażdżki mali podróżnicy mieli okazję samodzielnie skasować bilety. Chętne osoby otrzymały foldery z rozkładem jazdy autobusów.
Dzieci zasługują na to, by oddychać czystym powietrzem i mieć zdrową przyszłość. Elektryczne autobusy w naszej miejscowości to gwarantują, pomagają w utrzymaniu czystszego powietrza.
Barbara Cimoszyńska

• Certyfikat uczestnictwa