Szkoła do hymnu

2023-11-12 18:03:47 (ost. akt: 2023-12-13 12:05:46)

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat, powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.

Nasza szkoła po raz kolejny została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, aby uroczyście uczcić ten wyjątkowy dzień. W piątek – 10 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie klas 1 - 8 na szkolnym korytarzu uroczyście odśpiewali
4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony. Święto Odzyskania Niepodległości było radosnym dniem w szkole i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków”.
Barbara Cimoszyńska