Smacznie, zdrowo, kolorowo – ciekawe portrety

2023-10-25 16:11:19 (ost. akt: 2023-11-12 19:37:31)

Pod takim hasłem uczniowie klasy II b realizowali na zajęciach jeden z priorytetów ministerstwa. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna idą ze sobą w parze. Sposób żywienia wpływa nie tylko na zdrowie. Spożywanie warzyw i owoców sprawia, że mamy więcej energii, szybciej zapamiętujemy, mamy lepsze samopoczucie.

Czy kiedykolwiek widziałeś twarz zrobioną z roślin? Włoski artysta Arcimboldo, który żył w XVI wieku, lubił malować twarze skomponowane z warzyw, owoców, kwiatów. Uczniowie zainspirowani oryginalnością tych obrazów tworzyli podobne portrety na lekcji plastyki. Stosując technikę kolażu, w swoich pracach wykorzystywali zdjęcia z gazetek reklamowych. Powstały oryginalne, zaskakujące i zabawne kompozycje. Zapraszamy do oglądania wystawy na szkolnym korytarzu!
Barbara Cimoszyńska