Pasowanie „na sportowo”

2023-10-23 21:31:58 (ost. akt: 2023-10-26 20:07:09)

Uczniowie klas pierwszych ze swoimi rodzicami tłumnie przybyli na uroczystość pasowania do sali gimnastycznej SP 3. Po zaśpiewaniu „Piosenki na dobry początek” i uroczystym powitaniu przez Panią wicedyrektor Magdalenę Kiepurską -Letkiewicz nastąpiło Pasowanie na pierwszoklasistę.

Z poczuciem dumy i wielkim zapałem drużyny przystąpiły do sportowych zmagań. Należało wykazać się umiejętnością: biegania, toczenia, przekładania, przenoszenia przyborów lub dzieci. Zmagania sportowe zakończyła „Papierowa bitwa” rodziców i dzieci, która sprawiła dużo radości obu stronom. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie ufundowanych przez Radę Rodziców Medali Pierwszoklasisty i słodkiego upominku. Uczniowie wraz z rodzicami i swoimi wychowawczyniami: panią Beatą Boczar, Anną Żarnoch i Elżbietą Zawrotną udali się do swoich klas na wspólne biesiadowanie.