2023-10-18 16:08:45 (ost. akt: 2023-11-12 19:36:16)

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej miał szczególny charakter, ponieważ to jednocześnie 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej. W naszej szkole obchody z okazji święta polskiej oświaty odbyły się 13 października 2023 r.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Wrona- Janowska, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowania za codzienną pracę i trud włożony na rzecz edukacji oraz wręczyła nagrody wyróżnionym pracownikom.
Z tej okazji odbyła się też uroczysta akademia przygotowana przez Panią Małgorzatę Czaplicką, wraz z grupą należącą do koła teatralnego. Wybrani uczniowie klasy 7a zaprezentowali spektakl pt. "Przepis na szkołę", który wzbudził wiele pozytywnych emocji i poruszył widownię doborem tekstu, estetyką i wyrazistością wypowiedzi, kostiumami oraz ruchem scenicznym. W przedstawieniu pojawiły się także uczennice z kl. 4a , które wcieliły się w tańczące gwiazdki.
Imprezę uświetniły popisy uczniów w zakresie gry na instrumentach. Gabriela Andraczek i Teresa Woźniak z kl. 4a zagrały na keyboardzie i wiolonczeli. Natomiast Piotr Cieślak z kl. 7b wzruszył odbiorców grą na trąbce.
Występ wzbogacił występ chórku szkolnego, prowadzonego przez Panią Mirosławę Jankowską. Dziewczęta z energią i czarem wyśpiewały życzenia dla nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły.
Dekoracje i kostiumy przygotowała Pani Renata Domżała, natomiast nagłośnieniem z dużym powodzeniem, zajęli się Panowie: Cezary Miszczuk i Piotr Zembrzuski. Pomocą techniczną służył także Pan Ziemowid Zięba.
Do życzeń dołączyli się również uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, rozdając, przygotowane wcześniej, słodkie podarunki.
Na koniec Pani Dyrektor podziękowała uczniom i ich opiekunom za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie, tak udanej uroczystości i zaprosiła kadrę na słodki poczęstunek.
Wszystkim udzieliła się miła atmosfera i ciepły klimat oraz myśl, by powtórzyć tę uroczystość już za rok.