Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez kontakt z mazurską przyrodą

2023-10-15 12:39:06 (ost. akt: 2023-10-17 09:54:56)

Piękna pogoda, świetna zabawa i ciekawe spotkanie ze zwierzętami - to wszystko w październiku czekało na klasę II b i III c w gospodarstwie agroturystycznym w Czarnym Piecu KANTHAKA. Ogromna radość towarzyszyła uczniom już od momentu zajęcia miejsc w autokarze. Po dotarciu na miejsce z ogromną werwą ruszyły na obchód zagrody edukacyjnej w towarzystwie właścicieli gospodarstwa. Obserwowały i karmiły lamy, spotkały kozy i ich potomstwo, daniele, króliki i dumnie kroczące pawie. Ten niecodzienny, bliski sposób poznania zwierząt był dla dzieci niesamowitą przygodą. Dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką oraz jazda konna. Nie zabrakło atrakcji na świeżym powietrzu – gry i zabawy na placu zabaw.

Tak wspaniała wycieczka nie mogła się odbyć bez pieczonych kiełbasek, napojów i ulubionych ciasteczek z piekarni „Rogalik”. Dzieciom bardzo smakował przygotowany przez rodziców poczęstunek. To był niezwykły dzień. Uczniowie wrócili do szkoły pełni pozytywnych wrażeń.
Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wycieczki i miło spędzony czas.
Wychowawczynie:
Barbara Cimoszyńska