Relacja z Dnia Języków Obcych

2023-10-12 14:14:33 (ost. akt: 2023-10-16 20:28:33)

Europejski Dzień Języków Obcych to coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych.

Co z tej okazji zrobiliśmy w tym roku? Jak zwykle – bardzo wiele, aby wspólnie świętować różnorodność językową. Uczniowie klas młodszych przygotowali prace plastyczne związane z nauką języka angielskiego. W klasach starszych przygotowując się do zajęć zastanawialiśmy się dlaczego warto znać języki obce i czego może nauczyć nas poliglota. Niektórzy uczniowie zamienili się tego dnia ze swoimi nauczycielkami, aby poprowadzić mini lekcję języka obcego. Okazało się, że wielu uczniów samodzielnie uczy się języków obcych korzystając z narzędzi internetowych. Szósto-, siódmo- i ósmoklasiści mieli okazję uczestniczyć w konkursie na wiersz/rymowankę o języku angielskim. Oczywiście nie zapomnieliśmy przebrać się tego dnia w barwy narodowe wybranych krajów. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce prosto z Londynu. Mamy nadzieję, że udało nam się wzajemnie zainspirować do dalszych poszukiwań w dziedzinie nauki języków obcych. Do zobaczenia za rok!