Koło kreatywnego myślenia w klasie 3B

2023-10-10 16:04:41 (ost. akt: 2023-10-10 16:16:07)

Na zajęciach z koła kreatywnego myślenia uczniowie klasy 3 B wraz z Panią Edytą Gościcką z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem tworzyli konstrukcje przestrzenne z wykorzystaniem klocków Magic Blocks z wbudowanymi silnymi magnesami neodymowymi zakupionymi dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Podczas zajęć dzieci rozwijają nie tylko swoją kreatywność, lecz również zdobywają pierwsze doświadczenia w pracy zespołowej – z jednej strony integracja, z drugiej chęć rywalizacji. Doznania wizualne, poznawcze i empiryczne niewątpliwie pomogą dzieciom w dalszym, harmonijnym rozwoju i pozwolą na świadome eksplorowanie otaczającego ich świata. Różnorodność tworzonych form przez dzieci, konstruktywność, kreatywność oraz regularne doskonalenie warsztatu podczas zajęć bez wątpienia zaprocentują w przyszłości.