Kampania społeczna “ Cała Polska czyta dzieciom”

2023-10-04 21:59:20 (ost. akt: 2023-11-12 19:41:51)

28 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie została zorganizowana przez Panią Edytę Gościcką oraz Panią Annę Żarnoch akcja wśród uczniów klas 1-3 pt. “ Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci w tym dniu przebrały się za postaci z bajek, jak również miały okazję posłuchać bajki pt. “ Czerwony Kapturek” czytanej przez Panią dyrektor, nauczycieli oraz samych uczniów.

Misją tej akcji było wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci. Cel ten można osiągnąć oraz wzmocnić poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom.

Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:

* buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,
* doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
* rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,
* poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.
Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.
Dziękujemy za współpracę Pani Dagmarze Żebrowskiej za przygotowanie pięknego napisu oraz Sali Zabaw Koala za wypożyczenie strojów.