„Bezpieczna droga do szkoły”

2023-09-28 15:12:07 (ost. akt: 2023-09-29 11:17:31)

26 września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie- st. sierż. Joanną Manelską. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pani policjant zwróciła także uwagę, co zrobić gdy jesteśmy świadkiem niebezpiecznego zdarzenia, gdzie dzwonić po pomoc. Przypomniała o numerze 112. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi niewłaściwego zachowania się.