Debata „Przemoc rówieśnicza wśród młodzieży szkolnej”

2023-09-26 15:12:41 (ost. akt: 2023-11-12 19:40:46)

22 września 2023 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie z inicjatywy Burmistrza Miasta Szczytno odbyła się debata przedstawicieli Samorządów Uczniowskich szczycieńskich szkół podstawowych z udziałem ekspertów Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Ochrony Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości – pana Pawła Jarosa i pana Pawła Kaczora. Tematem debaty była „Przemoc rówieśnicza wśród młodzieży szkolnej”.

Uczestników spotkania powitali uczniowie klasy V d: Zuzanna Gaul i Piotr Eustrat,
którzy zaprezentowali Apel Twojego Dziecka według Janusza Korczaka.
Następnie wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pani Agnieszka Augustynowicz dokonała prezentacji przybyłych gości i oddała głos ekspertom.
Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości w formie prezentacji multimedialnej przybliżyli uczestnikom tematykę spotkania i wspólnie z uczniami omówili formy przemocy,
a także wskazali , gdzie szukać pomocy oraz jaka odpowiedzialność może spotkać sprawców przemocy. W dalszej części uczniowie mieli możliwość zadawania pytań przybyłym gościom.
Debatę zakończyły podziękowania ze strony pani Małgorzaty Enerlich – Pełnomocnika Burmistrza do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie - pani Agnieszki Augustynowicz, która na ręce przybyłych gości złożyła list podpisany przez wszystkich uczestników debaty.
Poczęstunek sfinansowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.
Wydarzenie koordynował Zespół Wychowawczy w składzie: Agnieszka Augustynowicz, Agnieszka Świderska - Majdecka, Lidia Tokarska, Ewa Purzycka oraz pani Renata Domżała i pan Cezary Miszczuk.