300 lat praw Szczytna

2023-06-09 09:26:11 (ost. akt: 2023-06-09 09:33:09)

Uczniowie klasy VIII B postanowili uczcić 300 rocznicę nadania praw miejskich miastu Szczytno własnoręcznie wykonanym wielobarwnym banerem, na którym umieścili ich zdaniem najważniejsze wydarzenia z historii naszego miasta. Oprócz ważnych dla miasta dat na dość sporym kawałku materiału możemy również znaleźć ciekawe ilustracje związane z naszym lokalnym środowiskiem. Nad całością prac czuwał nauczyciel religii ks. Bartłomiej Koziej. Ósmoklasiści pragnęli podzielić się efektami swojej pracy ze wszystkimi mieszkańcami miasta umieszczając swój baner na szkolnym płocie od ul. Klenczona. Dzieło uczniów potwierdza starożytną myśl rzymskiego filozofa i mówcy Cycerona, który przekonywał, że " historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci i nauczycielką życia".

ks. Bartłomiej Koziej