Międzynarodowy Dzień Dziecka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

2023-06-04 16:24:49 (ost. akt: 2023-09-06 11:54:09)

1 czerwca 2023 roku rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali dla dzieci z naszej szkoły moc zabaw i atrakcji. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w wielu miłych wydarzeniach oraz uczcili 300-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Dzieci układały ogromne puzzle z widokiem Szczytna, uczestniczyły w konkursie wiedzy o naszym mieście, budowały z kartonów makiety Zamku Krzyżackiego, oglądały prezentacje multimedialne „Spacer po Szczytnie”.

Na boisku szkolnym zorganizowane zostało Miasteczko Zabaw, w którym dzieci po wykonaniu kilku konkurencji sportowych, w ramach nagrody, brały udział w loterii fantowej i pluszakowej oraz korzystały z kulinarnych pyszności: popcornu, frytek, ciasta, gofrów, cukierków. Dzieci przedstawiały swoje talenty wokalne podczas występów karaoke, a dodatkową atrakcją było malowanie twarzy oraz puszczanie baniek mydlanych. Uroczystości towarzyszyły wystawy pokonkursowe: „Szczytno wczoraj – Szczytno dziś”, „Pocztówka o Szczytnie”, „Znana osoba ze Szczytna”. Na zakończenie został rozegrany mecz w „Dwa ognie” między uczniami i pracownikami szkoły, w którym zwycięstwo odniosła drużyna pracowników. Poczęstunek dla wszystkich dzieci ufundowała Rada Rodziców. Ten dzień sprawił wszystkim dużo radości i wywołał uśmiechy na twarzach małych i dużych dzieci.
Wydarzenie koordynował i nad całością czuwał Zespół Wychowawczy w składzie:
Agnieszka Augustynowicz
Agnieszka Świderska-Majdecka
Ewa Purzycka
oraz nauczyciele wychowania fizycznego:
Aleksandra Kowalkiewicz
Piotr Zembrzuski

Sponsorzy:
Restauracja „Mazuriana”
Plac zabaw „Koala"
Herbatownia „Pyszna Szafa"
Pijalnia czekolady „Wedel"