Gościliśmy przedstawicieli Europaschule „Friedrich Schiller” w Jenie

2023-05-15 08:36:28 (ost. akt: 2023-06-04 16:35:16)

W dniach 24-28 kwietnia br. szkoła nasza gościła dwóch przedstawicieli Europaschule „Friedrich Schiller” w Jenie, w Niemczech. Od kilkunastu lat trwa przyjaźń pomiędzy naszymi instytucjami, która zaowocowała już wieloma wspólnymi projektami oraz wymianą uczniów i nauczycieli. W tym roku spotkania miały jeden wspólny mianownik – były to digitalizacja w procesie nauczania i uczenia się oraz tzw. edukacja włączająca.

Nasi goście uczestniczyli w wielu zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli: matematyka – p. Bogusława Więcek, informatyka – p. E. Czerwińska, j. angielski – p. L. Zaborowska, edukacja wczesnoszkolna – p. B. Boczar i D. Żebrowska oraz zajęcia w oddziale przygotowawczym – p. K. Koźlicka.
Spotkania te umożliwiły obu stronom wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Skłoniły do refleksji i autoewaluacji swojej pracy. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość zweryfikowania poziomu swoich językowych umiejętności w zakresie j. angielskiego, a także poznać dzieci i nauczycieli ze szkoły w Jenie podczas wideokonferencji. Będziemy mile wspominać wspólnie spędzone chwile i dalej angażować się we wspólne projekty.