Rok Mikołaja Kopernika

2023-05-09 09:59:48 (ost. akt: 2023-05-09 10:04:02)

W tym roku mija 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele zajęć poświęconych temu wielkiemu polskiemu astronomowi. Dodatkowo uczniowie kl. Ib i kl. IIId postanowili na szkolnym korytarzu zorganizować wystawę swoich prac, które wykonywali podczas zajęć lekcyjnych. W ten ciekawy i interesujący sposób przybliżyli tematykę związaną z wielkimi odkryciami Mikołaja Kopernika. Dodatkowo ucz. kl.1 b Olimpia Sławuta razem z rodzicami wykonała rakietę, która wzbudziła duże zainteresowanie oglądających. Szkoła na co dzień wdraża różnorodne inicjatywy, stąd pomysł na to, aby w tak atrakcyjny sposób poprzez twórczość plastyczną, którą szczególnie lubią najmłodsi, zwrócić ich uwagę na wielkiego Polaka. Ponadto eksponowane prace dostarczają nie tylko artystycznych i estetycznych wrażeń, ale odzwierciedlają ważne dla nas wszystkich przesłanie „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…”

Wychowawcy:
Barbara Cimoszyńska