Międzynarodowy projekt Jumpstart Book z „Nigel and the Moon” w naszej szkole!

2023-04-27 11:16:18 (ost. akt: 2023-04-27 11:38:39)

Firma Minerals Technologies (MTI) nawiązała współpracę z Jumpstart for Young Children, organizacją non-profit zajmującą się wczesną edukacją, skupiającą się na umiejętności czytania i pisania. Dzięki temu partnerstwu zostały przekazane egzemplarze książki dla dzieci Nigel and the Moon naszej szkole, przez panią Joannę Hajnysz-Pelka przedstawicielkę firmy Cetco-Poland. Jest to program międzynarodowy i firma Minerals technologies Inc objęła nim swoje jednostki globalnie w tym Szczytno.

Odpowiedzieliśmy sobie na ważne pytania. m.in.:

Jakie są korzyści z czytania książek?

Czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną i uczy myślenia. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

Dlaczego warto marzyć ?

Marzenia wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie.
Wyobrażając sobie bieg przyszłych zdarzeń czujemy się szczęśliwi. Marzymy przecież o rzeczach dla nas przyjemnych, a wtedy wzmaga się naturalnie produkcja endorfin zwanych hormonem szczęścia. Dlatego marząc od razu poprawiamy sobie nastrój.

Zajęcia rozwijające kompetencje językowe z klasą 3B poprowadziła p. Julita Matyszczak.
To była wielka przyjemność mogąc dołączyć do projektu.