Webinarium

2023-04-26 12:11:25 (ost. akt: 2023-04-26 19:56:18)

28.03.2023 uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie wzięli udział w webinarium „Zielone miasto z klimatem”. Uczniowie mieli niecodzienną okazję pogłębienia wiedzy przyrodniczej i klimatycznej, aby lepiej zrozumieć obecną sytuację w obszarze zmian klimatu i funkcjonowania ekosystemu naszego miasta. Webinarium zorganizowane zostało przez UNEP/GRID z siedzibą w Warszawie oraz fundację Veolia. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się co to jest zielona infrastruktura, jakie usługi świadczą drzewa miejskie i jakie drzewa rosną w mieście. Spotkanie prowadzone było w aktywnej formule (quiz w aplikacji Slido, materiały drukowane oraz praca z kalkulatorem drzew w aplikacji online.