Szkolenie młodych adeptów wędkarstwa z SP3

2023-04-18 10:17:23 (ost. akt: 2023-04-18 10:22:06)

Samorząd Uczniowski we współpracy z Kołem PZW nr.74 ze Szczytna (POLSKIM ZWIĄZKIEM WĘDKARSKIM) we współpracy z sędziami wędkarskimi z olbrzymim dorobkiem zawodowym p. Henrykiem Zembrzuskim oraz p. Edwardem Koziatek zorganizował szereg atrakcji dla młodych Pasjonatów wędkarstwa. 15. kwietnia w sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się na niezwykle inspirującym pierwszym szkoleniu.

Członkowie Koła PZW nr.74 przygotowali cykl szkoleń i konkursów wędkarskich, zarówno dla tych, którzy chcieliby nauczyć się łowić, czyli dla początkujących i dla tych, którzy chcieliby podszlifować swoją wiedzę wędkarską i technikę łowienia. Realizujemy szkolenia dla spininngistów, a także dla muszkarzy. W naszej ofercie znajdziecie także szkolenia łowienia na jerkbait’y oraz łowienia metodą trollingową. Przygotowaliśmy także coś dla Naszych pociech, czyli dla najmłodszych adeptów wędkarstwa.
Dzięki naszej pomocy możecie nauczyć się podstaw łowienia na spinning, muchę, czy casting. Możecie także szlifować swoją technikę, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach łowienia konkretnych gatunków ryb.
Wszystkie nasze szkolenia odbywają się z udziałem profesjonalnych przewodników i sędziów wędkarskich, którzy posiadają ogromne doświadczenie wędkarskie i odpowiednie umiejętności do przekazywania swojej wiedzy innym.
Zajęcia teoretyczno-praktyczne obejmują:
• Podstawowe informacje na temat sprzętu spinningowego wraz z prezentacją (rodzaje wędek, budowa, akcja, kołowrotek, linka).
• Nauka rzutów zestawem spinningowym.
• Podstawowe informacje na temat łowienia na sztuczne przynęty. Prezentacja różnych typów przynęt.
• Opis technik i sposobów prowadzenia przynęt (przynęty miękkie, woblery, obrotówki i inne).
• Jak dobrać sprzęt do łowiska i poławianych ryb drapieżnych.
• Opis typowych miejsc przebywania ryb drapieżnych na rzece lub jeziorze.
• Jak wytypować najlepsze miejsca połowu na rzece lub jeziorze.
• Wędkowanie z łodzi wraz z prezentacją technik połowu.
• Podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodzie.

[right]Dzielimy się z Tobą naszą pasją!
Członkowie PZW i Samorząd Uczniowski[right]