DZIEŃ OTWARTY

2023-04-12 09:27:55 (ost. akt: 2023-04-13 08:22:27)

Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca 2023 naszą szkołę odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola „Oddział Łomżyńska” oraz z placówek miejskich ”Bajka” i „Kubuś Puchatek”. Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i zabawach, które uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali specjalnie na tę okazję.

Naszych gości powitali uczniowie klasy III a: Teresa Woźniak i Mikołaj Mroziński, którzy przybliżyli przedszkolakom sylwetkę naszej patronki – Marii Skłodowskiej – Curie, recytując wiersz o wybitnej uczonej. Następnie dzieci udały się na kolejne zajęcia. Korzystały z tablicy interaktywnej, rozwiązując zagadki z uczniami klasy II c i panią Wiesławą Kosińską. Wykonały „motylkowe” prace plastyczne z kl. III d i panią Elżbietą Zawrotną oraz owocowe koreczki z klasą III b i panią Magdaleną Obszańską. Budowały z klocków z kl. II b i panią Martą Szajowską oraz grały w ciekawe gry planszowe w świetlicy szkolnej z panią Grażyną Pogorzelską, panią Iwoną Grzejką, panią Moniką Orzoł, panią Dagmara Żebrowską.
W bibliotece szkolnej pani Klaudia Olszynka zabrała dzieci w magiczną wyprawę do świata książek, a następnie pani Beata Boczar i klasa III a „porwała” dzieci do wspólnego tańca.
W sali gimnastycznej dzieci pokonały tor przeszkód przygotowany przez nauczycieli w-f – panią Aleksandrę Kowalkiewicz i pana Piotra Zembrzuskiego. Na zakończenie w Izbie Pamięci przedszkolaki stanęły do pamiątkowego zdjęcia i ruszyły w drogę powrotną trzymając w rękach powiewające na wietrze chorągiewki, na których widniało logo naszej szkoły.
Po powrocie do swoich przedszkoli dzieci wykonały rysunki o tym, jak zapamiętały naszą szkołę. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.
Do zobaczenia we wrześniu!
Zespół Wychowawczy