Klasa III B z wizytą u Weterynarza

2023-02-20 12:08:15 (ost. akt: 2023-02-20 13:20:41)

Dzień Kota to święto obchodzone 17 lutego. Z tej okazji uczniowie klasy III B udali się do Przychodni Weterynaryjnej „ Ryś”. Celem wycieczki było poznanie bliżej tych futrzanych i mruczących pacjentów oraz prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Ponadto uczniowie pragnęli poznać specyfikę pracy weterynarza. Pani doktor Joanna Rozbicka przekazała cenne wiadomości dotyczące zdrowia naszych pupili.

W czasie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, a pani doktor cierpliwie odpowiedziała na wszystkie. Trzecioklasiści z dużym zainteresowaniem obejrzeli gabinet i dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Dzieci poznały aparat do wykonywania USG, mikroskop, stetoskop, zobaczyły zdjęcie rentgenowskie psa, który połknął dużych rozmiarów kamień. Odwiedziły laboratorium do wykonywania niezbędnych badań oraz gabinet zabiegowy. Na zakończenie wizyty, uczniowie wręczyli pani doktor podziękowanie z kwiatami za mile przyjęcie. Z pewnością była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Pani doktor Joanno, bardzo dziękujemy!
Klasa III B z wychowawcą p. Magdaleną Obszańską