Świąteczna pomoc dla zwierząt ze schroniska Happening dla Ciapka

2023-02-06 11:38:17 (ost. akt: 2023-02-06 11:50:22)

W piątek 6. grudnia 2022r. nasi fantastyczni Wolontariusze działający w Samorządzie Uczniowskim zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i wraz z panią Asią Michalską i panią Julitą Matyszczak przekazały je do schroniska w ramach mikołajkowej akcji w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Szczytnie.

Wśród podarków znalazły się duże worki z karmą, koce, smycze i zabawki dla psów oraz kotów.
Pamiętajmy, że bezdomne zwierzęta szczególnie potrzebują naszej pomocy w zimową porę. Być może nadchodzący świąteczny czas skłonił każdego z nas do refleksji nad losem braci mniejszych i adopcji jednego z podopiecznych Schroniska.
Z miłości do Czworonogów każdy z Was mógł zostać Świętym Mikołajem i uszczęśliwić "bezdomniaki" choć na chwilę lub na zawsze odmienić ich los na lepsze.
Wspieraliśmy na różne sposoby np.: wielu z Was podarowało karmę suchą i mokrą szczególnie dla małych kociaków oraz szczeniąt, które nie mogą jeść pokarmu dla dorosłych zwierząt. Pamiętaliśmy również o tych Najstarszych, które czekają też na miskę dobroci. Schronisko stale potrzebuje również ręczników, kocy, kołder, byle nie z pierza - mówi kierowniczka schroniska.
Od pracowników schroniska otrzymaliśmy podziękowanie dla wszystkich Rodziców, Dzieci i Nauczycieli zaangażowanych w tę pomoc.
Nasi Zwierzakolubni, którzy czuwają nad organizacją zbiórki przez cały rok.
Nadia Wronka z 5D
Maja Pyśk z 5D
Zuzanna Strzemieczna z 4B
Wioletta Galicka z 4B