Spotkanie z policjantem „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”

2023-01-16 19:25:18 (ost. akt: 2023-01-16 19:31:31)

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 11 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantką profilaktyki społecznej st. sierż. Joanną Manelską dla uczniów klas pierwszych. Funkcjonariuszka przypomniała najmłodszym o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, wybieraniu odpowiednich miejsc do zabaw, a także przestrzegała przed ewentualnymi zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać.

Dodatkowo poinformowała o tym, jak unikać sytuacji, które mogą okazać się niebezpieczne dla ich życia i zdrowia. Wspólnie z uczniami wymieniono numery alarmowe służb ratunkowych oraz omówiono co należy zrobić w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.