2023-01-15 21:32:37 (ost. akt: 2023-01-15 21:51:51)

W dniu dziesiątego stycznia udało nam się pokonać „ klątwę Tutanchamona” ( w pierwszym terminie warunki pogodowe uniemożliwiły wyjazd) i bezpiecznie dotrzeć do Warszawy. Uczniowie klas V a, b, i c zdecydowali się zwiedzić grobowiec najbardziej tajemniczego faraona starożytnego Egiptu i tym samym poszerzyć i pogłębić wiedzę, którą zdobyli w trakcie lekcji historii. Mieliśmy niepowtarzalną okazję ( wystawa jest tylko czasowa) zobaczyć skarby, które 100 lat temu odkrył Howard Carter. Na każdym robią one niesamowite wrażenie.

Zwiedziliśmy także muzeum naszej patronki Marii Skłodowskiej – Curie. Mieści się ono w kamienicy, w której Maria przyszła na świat Pani przewodnik zapoznała nas z ciekawymi, nieznanymi nam faktami z życia noblistki. Po spacerze po Starym Mieście, w trakcie którego zwiedziliśmy znajdujące się tam obiekty historyczne i wysłuchaliśmy ciekawych historii opowiadanych przez naszego pilota, udaliśmy się na pyszny obiad. W czasie powrotu wzięliśmy udział w konkursie, w którym mogliśmy wykazać się wiedzą zdobytą podczas wycieczki, i zdobyć nagrody
Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń, a większości z nas również szóstek z historii, które można było otrzymać za wypełnione karty pracy.