Nowy system biblioteczny w szkolnej bibliotece

2023-01-09 20:51:20 (ost. akt: 2023-01-09 20:57:16)

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkolna biblioteka zmieniła dotychczasowy sposób obsługi czytelników. Księgozbiór biblioteki został wprowadzony do systemu bibliotecznego MOL NET+, który już funkcjonuje. Dzięki nowemu programowi uczniowie i nauczyciele mogą sami przeglądać zasoby biblioteczne, korzystając z katalogu OPAC (Online Public Access Catalog). Jest to publicznie dostępny katalog biblioteki przeznaczony dla jej czytelników.

Katalog naszej biblioteki dostępny jest na stronie m016112molnet.mol.pl.
Użytkownicy otrzymują również:
- automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+ a kontem w dzienniku elektronicznym
UONET+. Każdy nauczyciel, uczeń, czy rodzic może zalogować się do niego poprzez adres e-mail, za
pomocą którego loguje się do e-dziennika,
- intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu)
- możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego
dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy). Rezerwacja jest możliwa po zalogowaniu
się do systemu,
- możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje
o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty)
i przetrzymywanych.
W przypadku gdy wypożyczona książka jest zbyt długo przetrzymywana, system wysyła na adres
e-mail informację o zaległościach.
W razie trudności zapraszamy do biblioteki.