#LaboratoriaPrzyszłości – budujemy i pieczemy

2022-12-05 14:12:37 (ost. akt: 2022-12-14 09:10:26)

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klasy II c na zajęciach koła „Konstrukcyjno – kulinarnego” wykonują konstrukcje z klocków Lego – BricQ i klocków Lego Essential. Jest mnóstwo zabawy podczas rozwijania wyobraźni przestrzennej i planowania pracy. Uczymy się umiejętności współpracy w grupie.

Do realizacji podstawy programowej dotyczącej bezpiecznego i właściwie używania urządzeń technicznych, zostały wykorzystane gofrownice, miksery, itp. To przede wszystkim nabycie umiejętności prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się ręcznym i mechanicznym sprzętem, oraz przyborami kuchennymi.
Podczas zajęć uczniowie odmierzali potrzebne składniki, zgodnie z przepisem. Dzięki nowym sprzętom przygotowali ciasto, a następnie upiekli gofry, które wzbogacili przetworami i owocami. Po skończonej pracy, poczęstowali pracowników szkoły.
Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.
Wychowawczyni klasy II c
Wiesława Kosińska