Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

2022-11-30 15:16:52 (ost. akt: 2022-12-12 14:18:17)

W dniach 21-25 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień zorganizowany w związku z odbywającym się 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, Dniem Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. W projekcie tym uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie z klas 1-8. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) napotkanym osobom.

W pierwszym dniu akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły uśmiechem i miłym słowem oraz zachęcali do bycia życzliwym. Drugiego dnia uczniowie mogli zerwać karteczkę z miłym słowem i przekazać ją komuś bliskiemu. W środę zaprezentowano wystawę Emotikonek wykonanych przez dzieci i młodzież przebywające w świetlicy szkolnej oraz bibliotece. Kolejnym akcentem promującym życzliwość był „Dzień Uśmiechu”, gdzie w czasie przerwy w życzliwej atmosferze można było ze sobą porozmawiać oraz wpisywać hasła, pozytywne myśli i pozdrowienia dla wszystkich i umieszczać je na „Szkolnej Tablicy Życzliwości” przygotowanej przez pedagogów szkolnych. To nie wszystko, co działo się w tych dniach. Z ważniejszych wydarzeń nie można pominąć godzin wychowawczych w klasach 1-8, na których wychowawcy przeprowadzili pogadanki i dyskusje na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Oglądano także filmy na ten temat. Przez cały tydzień można było także zrobić sobie zdjęcie w „Fotoramce życzliwości” w bibliotece szkolnej. Podsumowaniem Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień było zorganizowane obchody Dnia Misia przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
W obchody włączyli się nauczyciele świetlicy, biblioteki, 16 Szczycieńska Gromada Zuchowa Leśne Skrzaty, Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas I-VIII.

Przesłanie akcji jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.